REPORT Z MINULÝCH ROČNÍKŮ

PŘÍMO ZA ČUMÁKEM PRAHA 2016

V sobotu 2016 se konal 2. roční pochodu „Přímo za čumákem 2016″ Spočítali jsme, že se akce zůčastnilo (platících) 584 pochodníků. Odhadem bylo na akci cca 1500 lidí, za což chceme moc poděkovat, protože bylo opravdu „psí počasí“. Děkujeme za ohlasy na akci, moc nás potěšili. Jsme rádi, že Vás akce bavila. Ještě pár chybiček musíme vychytat. Doufáme, že nám zachováte přízeň. Omlouváme se také, že jste v doprovodném programu neviděli dopředu avizované oraganizace, bohužel v tohle počasí to někteří vzdali. Opravdu si vážíme těch, kteří s námi vydrželi až do konce programu:D

Tak a teď to nejdůležitější co vás zajímá:

Na pochodu Přímo za čumákem bylo vybráno nádherných 108.431 Kč, dělení této částky je následujíccí: za 70% = 75.904 Kč nakoupíme krmivo pro útulky 20% = 21.685 Kč věnujeme na stavební úpravy pro útulky a 10% = 10.842 Kč pošleme na účty těch útulků které byly na akci, protože zejmena útulkům je tato akce určena. Do výtěžku jsme samozřejmě započítali komplet celý prodej věcí na stánku PESOS o.p.s., tombolu a prodej magnetek PESOS na akci.

Všem vám strašně děkujeme za přízeň. Bez Vás by to nešlo.

Dále děkujeme všem sponzorům a účinkujícím v doprovodném programu:

Hlavní partner: Rebel dog, Flexi a Non stop dogwear
Partneři: Restaurace u Krále Václava IV a majiteli panu Weberovi za kompletní zázemí akce v restauraci, Foky – Water for Dogs, God dog, Pangamin, Portál www.dovolena-se-psem.cz, Alavis, Pet medic – záchranná služby pro zvířata, Trixie, obchůdek Druhá šance, Fotograf Petr Sapík a mediální partner časopis Haf a mňau a Zuzka Příhodová, která nám ukázala dogdancing a Pet medic, kteří nám ukázali ukázku první pomoci.

Díky také za záštitu akce Magistrátu hl. m. Prahy.

A díky všem útulkům co se účastnili akce: Dogpoint o.p.s., Pro Psí Voči z.s., Domov fauny, Srdeční záležitosti z.s., Srdcem pro kočky z.s.

Dále děkujeme moderátorce Hedvice a všem dobrovolníkům, kteří pomohli s přípravou i průběhem celé akce.

Skvělá zpráva na závěr: Na pochodu Přímo za čumákem 2016 našli nové domovy dva pejsci z útulků!

FOTKY

VIDEO

PŘÍMO ZA ČUMÁKEM 2015

V sobotu 18.4.2015 proběhl charitativní pochod „Přímo za čumákem“, který se konal na podporu opuštěných a týraných zvířat, kterých je v útulcích po celé ČR velké množství. Cílem akce bylo představit činnost naší organizace a vybrat finance na pomoc útulkům Tato částka bude rozdělena následovně: Za 70% z výtěžku, koupíme krmivo, 20% věnujeme na stavební úpravy útulků a zbylých 10% z výtěžku věnujeme v hotovosti těm útulkům, které byly pozvány na akci. V 11 hodin proběhlo slavnostní zahájení pochodu a přestřihnutí pásky manželkou našeho patrona Gábinou Bártovou a zástupci útulků. Mezi 11-13.00 hod. měli pochodníci možnost vyrazit na trasu.

Na akci bylo pozváno pět útulků, které se zde prezentovaly: Dogpoint o.p.s., Voříškov z.s., Láska ke zvířatům z.s., Depozitum Beruška a kočičí domov Sluníčko. Pochodníci si měli možnost u některých útulků půjčit pejska na pochod a projít se s ním, čehož spoustu lidí využila. Trasa pochodu vedla po celém obvodu Kunratického lesa. Byla dlouhá 6,5 km  a  na trase čekalo na pochodníky 10 soutěžních otázek a zajímavostí z říše zvířat. Kdo odpověděl na všechny správně, získal v cíli pochodu drobnou sladkost. V cíli na každého úspěšného pochodníka čekala medaile a kynologický časopis.  Na akci dorazilo platících 630 pochodníků, cca 900 psů, jeden poník a celou a akci navštívilo přes 1000 lidí.

Od 13.00 hodin začínal v areálu restaurace U krále Václava IV. doprovodný program, kde se nám představili psí útulky, které prezentovali svoji činnost a rovnou představili své svěřence, které měli sebou k adopci. Dále zde byly ukázky dogdancingu, ukázka první pomoci od psí záchranky Pet medic, vystoupení klauna Mirečka a klaunky Leontýnky pro děti a losování tomboly za nákup psí turistické známky, kterou si návštěvníci akci měli možnost koupit na pochodu Přímo za čumákem, výtěžek z prodeje opět putoval na konto celé akce. Vítěz získal od našeho partnera Dovolená se psem.cz poukaz na víkendový pobyt pro dvě osoby a dva psy v Orlických horách. Největší radost máme, že se podařilo na našem pochodu najít domov jednomu pejskovi.

Celý den proběhl bez komplikací, lidé byli ukáznění a já jim za to moc děkuji.

Dále bych ráda poděkovala všem sponzorům a partnerům této akce, konkrétně restauraci U krále Václava IV. Hlavnímu partnerovi K9 a Nonstop dogwear, Zelená Domácnost, God dog, Love music, Pet medic – záchranná služba pro zvířata, Pangamin, Penzion Továrníkova vila, Rebel Dog, Alavis, Trixie CZ, SE, Portál www.dovolena-se-psem.cz, Adventure Minigolf Praha,  Fotograf Petr Sapík,  Rogz.cz – chovatelské potřeby, Klaunovi Mirečkovi a klaunce Leontýnce. Dále bych chtěla moc poděkovat všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s organizací, bez Vás by se akce neobešla, patří Vám velký dík.

Na pochodu se vybralo neuvěřitelných 100.664 Kč, což je nádherná částka, která pomůže spoustě pejsků a kočiček. Těšíme se na další ročník pochodu Přímo za čumákem a budeme doufat, že bude stejně úspěšný jako ten letošní.

FOTKY